رشد۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

رشد۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

” رشد۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر “

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مدت۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر بوشهر خبرداد.

سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این باره گفت: در ۹ ماه گذشته سال ۱۴۰۰ سه میلیون و ۲۵۷هزار و ۱۷۲ تن کالا نفتی و غیر نفتی دربندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است که از این میزان دو میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۹۱ تن مربوط به بخش غیر نفتی و یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۲۸۱ تن مربوط به بخش نفتی می­باشد.

ارجمند زاده افزود: در همین مدت حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۳۰ هزار و ۱۶۳ TEU بوده است که  از این میزان تعداد ۲۴ هزار ۸۹۳  TEUمربوط به کانتینر پر و ۵ هزار و ۲۷۰  TEU مربوط به کانتینر خالی می­باشد که رشد ۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در بازه زمانی نه ماهه سال  ۱۴۰۰ تعداد شناورهای ورودی به بندر بوشهر یک هزار و ۸۷۹ فروند بوده که از این میزان تعداد ۴۳۰  فروند مربوط به شناورهای بالای هزار تن و تعداد یک هزار ۴۴۹ فروند مربوط به  شناورهای زیر هزار تن می­باشد.

 وی اضافه کرد : همچنین تعداد شناورهای خروجی از بنادر نیز تعداد یک هزار و ۸۲۲ فروند بوده که از این میزان تعداد ۴۰۵ فروند مربوط به شناورهای بالای هزارتن و تعداد یک هزار ۴۱۷ فروند آن شناورهای زیر هزار تن بوده است.

۱۳ دی ۱۴۰۰

لینک خبر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.